Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

Realizacje - Budownictwo mieszkaniowe

Budownictwo mieszkaniowe

BPBP S.A. obok inwestycji z zakresu m.in. budownictwa ogólnego i przemysłowego wykonuje szereg inwestycji mieszkaniowych w kraju i zagranicą zarówno dla inwestorów zewnętrznych jak i w ramach własnej działalności deweloperskiej. Na podkreślenie zasługuje wiele realizacji czeskich, w tym pośród wielu innych interesująca realizacja niskoenergetycznych budynków mieszkaniowych pod Pragą.

W ramach własnej działalności deweloperskiej BPBP S.A. w latach 2005-2009 zrealizowało osiedle budynków apartamentowych i jednorodzinnych "Leśna Ostoja" w Ustroniu-Hermanicach przy ul. Orzechowej.

Z kolei w listopadzie 2008 roku do użytkowania został oddany budynek wielorodzinny na 27 mieszkań przy ul. Gen. K. Pułaskiego 2c w Bielsku-Białej- wspólnota mieszkaniowa "Dom na Wzgórzu". To była kolejna inwestycja deweloperska BPBP S.A. zrealizowana z powodzeniem, gdzie przedsiębiorstwo dało się poznać w podwójnej roli, jako zaangażowany w projekt inwestor, a także dobry wykonawca.


Typy obiektów
Administracyjne Baseny Biurowe Biurowe Deweloperka Elektroenergetyczne Fabryki, zakłady Gospodarka odpadami Hale sportowe Handlowo-usługowe Hotele Hydrotechniczne Kanalizacja Magazyny Mosty, kładki Obiekty rekreacyjne Oczyszczalnie ścieków Oświatowe Parkingi Powierzone zadania Przejścia podziemne Stadiony Szpitale